pl.


i^13 = i^4*3 . i^1 = i^1 = 1


Azt mondta a tanár,ha jól emlékszem,hogy ha van pl. 33 akkor ahhoz a legközelebbi 4 nek a szorzata(ami kisebb vagy pont annyi mint a szám,tehát a 33) + a maradék >>> igy i ^4*8 + i^1 = es most csak a maradekot vesszuk figyelembe ami = i^1 = 1



de viszont mondott olyat is,ha jól emlékszek..hogy ha van a 33 akkor ez utáni legkisebb 4 nek a szorzata: i 4*9 + i^3 = -1 >>>>> bar ez így nem helyes szerintem



és mondott olyat is :) hogy ha van valmi nagy szam

i^-2440 mivel paros ezert = 1 ...de ha pozitiv akkor is 1 lenne?


2012. ápr. 27. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet megérteni milyen suli?
2012. ápr. 27. 00:54
 2/3 anonim ***** válasza:

i^(4n+0)=i^0=1

i^(4n+1)=i^1=i

i^(4n+2)=i^2=-1

i^(4n+3)=i^3=-i

2012. ápr. 27. 01:07
 3/3 BKRS ***** válasza:

A hatvanyozassal es foleg a gyokvonassal nem art ha ovatos vagy, valojaban halmazmuveletek mennek a komplex szamok eseten, nem minden igaz amit megszoktal a valos szamok kozott.

A megoldas halmazbol kivalasztva egy erteket egy egyenloseghez majd egy masik ertekkel tovabb folytatva a szamolast (ami termeszetesen teljesen hibas logika) ilyeneket lehet csinalni:

-1 = e^(i*pi)= e^(i*2Pi*0.5) = (e^(i*2pi))^.5 =

(cos 2pi + i * sin 2pi)^.5 = (cos 0 + i * sin 0)^.5 = (e^(i*0))^.5 = e^(i*0*.5)= e^0= 1


Vagy maskent:

-1= i^2=(i^2)^(4/4)=(i^4)^(2/4)=(1)^(1/2)=1

2012. ápr. 27. 17:34