Hogyan lehet az alábbiakat átírni TRIG alakba?
a, köbgyök(3e^(75i))
b, sqrt(4e^(-20i))
c, köbgyök(-5e^(4i))
Köszönöm ha segítesz!
2012. febr. 19. 14:47
1/2 vurugya béla válasza:
Az elsőnél a köbgyök alatti szám hossza (r) =3, a szöge 75 radián. Akkor az eredmény1 hossza köbgyök(3), a szöge 25 radián. Az eredmény2 hossza is köbgyök(3), szöge 25 + 2*Pi/3 radián. Az eredmény3 hossza is köbgyök(3), szöge 25 + 4*Pi/3 radián.
A többit hasonlóképpen, ha ezt értetted, akkor meg tudod csinálni azokat is. Ha ezt nem érted, kérdezz még, én nem tudom, milyen szinten állsz...
2/2 A kérdező kommentje:
Helyes ha így alakítom át (EXP-ből -> TRIG-be)?
pl.: az "b" feladatnál:
sqrt(4e^(-20i)) = (sqrt4)*(cos((-20+360)/2)+i*sin((-20+360)/2)= 1.3528+0.5i (radiánban)
2012. febr. 19. 16:54