Pot Limit Omahában melyek az emelések pontos szabályai?


A kov. példa nem világos nekem.(totál kezdo vagyok PLO ban) Kis vak25cent, nagy vak50cent, A dob Bjátékos emel 2,50ig C dob Djátékos emel 7,25ig.Ha jol számolok ezek az emelések meghaladják a bank értékeit akkormeg hogy lehet ekkorát emelni ha egyszer pot limit omaha a játék? Van erre valami speciális szabály?

Válaszokért elore is koszi.



2012. ápr. 4. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Pot emelés azt jelenti, hogy a megadó 1:2-hóz esélyt kap.


Például flopon 10$ a pot, A játékos potot emel, ami 10$

B játékosnak 10$-t kell megadnia egy 20$-os potban

1:2-höz esély.


Flop előtt.

Kassza 75 cent, belerak 2,5$-t.

A kassza 3,25$-lesz. Nagy vaknak már van benn 0,5$-ja. Még 2,75-öt kell betennie.

Tehát ez az emelés nekem is OVERPOTNAK tűnik. (Annyira nem értek hozzá én se.)

Elvileg itt a pot emelés 1,75 lenne (3,5 vak, amennyire emlékszem FT-n meg Starson is ez van beállítva pot emelésnek)


---------------

Az egyszerűbb számítási mód, hogy

potemelés= másik emelése*3+ emelés előtti pot.

--------------


Itt az NV-t kell emelésnek venni, vagyis 3*0,5+0,25=1,75.


Tegyük fel, hogy 2,5 valamiért szabályos volt.

Ha ezután D emel, akkor ő 3*2,5+0,75-ig emelhet.

8,25-öt emel ekkor lesz benn: 0,75+2,5+8,25=11,5

És erre kell B-nek 8,25-2,5=5,75-öt megadnia. Ami pont 1:2-höz esély.

2012. ápr. 4. 12:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ az utolso emelés igy már világos ;)
2012. ápr. 4. 17:05
 3/3 TJHooker33 ***** válasza:
Először megadja a másik emelését, majd emel potot. 25 és 50 centél így ha nem volt beszálló, akkor megadod az 50c vakot és emelsz potot vagyis 50+50+25 öt. Így 1.75c emelsz. A köv játékos megadja a 1.75öt, így lesz a kassza 4.25 ennyit emelhet, vagyis összesen 6ig.
2012. ápr. 8. 00:47