2012. ápr. 16. 21:47
1/2 anonim válasza:
Behelyettesíted a kör egyenletébe y-t és megoldod.
x^2+(-x+2)^2=9
x^2+x^2-4x+4=9
2*x^2-4x-5=0
Másodfokú egyenlet, megoldóképletből kijön x1, x2
y1=-x1+2
y2=-x2+2
Az egyik metszéspont (x1,y1) a másik meg (x2,y2)
2/2 anonim válasza:
x^2+y^2=9
y = -x+2
csak be kell helyettesíteni:
x^2+(-x+2)^2=9
x^2+x^2-4x+4=9
2x^2-4x-5=0
megoldóképlettel a két gyök:
2,87 és -0,87
y=-x+2=-2,87+2=-0,87
y=-x+2=-(-0,87)+2)2,87
M(2,87;-0,87)
M(-0,87;2,87)