2012. ápr. 15. 16:42
1/2 anonim válasza:
csak a 2. részét tudom, msot valahogy nagyon tompa az agyam :S
szár1: 6 cm
szár2: 6 cm
alap: 8 cm.
2/2 anonim válasza:
De most ezen mit nem lehet érteni.
Egyenlőszárú háromszög oldalai: a,b,b
Kerület K=a+b+b
Azt mondja, hogy a szár 2-vel hosszabb, vagyis b=a+2
K=a+(a+2)+(a+2)
20=3*a+4
a=16/3=5,33 b=2+a=7,33
A másik feladatban a=b+2
K=b+2+b+b
20=3*b+2
b=6, a=8