Dedom kérdése:

Egyenlő szárú háromszög kerülete 20 cm. Mekkorák az oldalai, ha a szára 2 cm-rel hosszabb az alapnál? Mekkorák az oldalai, ha az alapja 2 cm-rel hosszabb a szárnál?

2012. ápr. 15. 16:42
 1/2 anonim válasza:

csak a 2. részét tudom, msot valahogy nagyon tompa az agyam :S


szár1: 6 cm

szár2: 6 cm

alap: 8 cm.

2012. ápr. 15. 16:55
 2/2 anonim ***** válasza:

De most ezen mit nem lehet érteni.


Egyenlőszárú háromszög oldalai: a,b,b

Kerület K=a+b+b


Azt mondja, hogy a szár 2-vel hosszabb, vagyis b=a+2

K=a+(a+2)+(a+2)

20=3*a+4

a=16/3=5,33 b=2+a=7,33


A másik feladatban a=b+2

K=b+2+b+b

20=3*b+2

b=6, a=8

2012. ápr. 15. 17:13