Valaki kémiában segítene nekem?


1) Csoportosítsd az alábbi reakciókat!

-kálium-hidroxid reakciója sósavval

-ezüst-nitràt-oldat + kálium-jodid-oldat

-alumínium+jód

-kén égése

-ammóniagáz+hidrogén-klorid-gáz

-cink+sósav

-kálium-bromid+kálium-jodid-oldat

-mangán-dioxid+sósav

Ezeket kell csoportosítani, hogy a) protonátadás történik:

b) elektron átadás történik

c) sem proton, sem elektron átadás nem történik:

d) homogén reakció:

e) heterogén reakció

ezek pedig a csoportok

köszii :)



2012. ápr. 14. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Amennyiszer felraktad ugyanezt a kérdést, már rég ki tudtad volna guglizni -.-" Így ne is várd, h vki segítsen neked, ha te a füled botját sem tudod mozdítani...
2012. ápr. 14. 18:44
 2/4 A kérdező kommentje:
volt egy csomó házim mindet megcsináltam ezt az egyet nem tudtam csak és ez egy olyan oldal ha felteszek egy kérdést és aki tudja válaszol, nem pedig Offol. ;)
2012. ápr. 14. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Alumínium, jód - heterogén reakció, redoxi-reakció

Al(sz) + 1,5 I2(g) = AlI3(sz)

Kén égése - heterogén reakció, redoxi-reakció

S(sz) + O2(g) = SO2(g)

Ammónia és hidrogén-klorid - homogén reakció, sav-bázis reakció

NH3(g) + HCl(g) = NH4Cl(sz)

Cink és sósav - heterogén reakció, redoxi-reakció

Zn(sz) + 2HCl = ZnCl2 + H2

Kálium-bromid és kálium jodid oldat - sem proton, sem elektronátadás nem történik

Mangán-dioxid + sósav - redoxi reakció, heterogén

2012. ápr. 14. 21:04
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. ápr. 14. 21:05