Segítenél nekem a kémiában? Nem kérem, hogy ki is számítsa, csak írja le, hogy kell. Már 2 órája tanulok, de ezekre sehogy sem tudom a választ.


Alumínium elektronszerkezete:?


Izzó nátriumot klórgázba tartunk, milyen a reakció típusa az anyagok elváltozása szerint, és energia változás szerint?


15 g sóból és 135 g vízből oldatot készítünk.Hány tömegszázalékos lesz az oldatunk?

Hány tömegszázalékos lesz az oldatunk, ha a felére (fele tömegűre) bepároljuk?


64 g oxigén hány gramm szén elégéséhez elegendő?


A kén elektronszerkezete:?


MIt tapasztalunk, ha fenolftaleines nátrium -hidroxid oldatba sósavat csepegtetünk?(reakció egyenlet, folyamat neve, és a reakció teljes végbemenetele után milyen kémhatású az oldat?


20 g sóból és 180 g vízből oldatot készítünk. Hány tömegszázalékos lesz az oldat? Hány tömegszázalékos lesz, ha kétszeresére hígítjuk?


64 g oxigénben hidrogént égetünk el. Hány g víz keletkezik?


2012. febr. 27. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

150g az egész oldat. bepárlás után fele annyi, tehát 75g lesz (ebből 15g só). tehát 15/75= 20 m/m %-os az oldat


C + O2= CO2 (12g + 32g = 44g)

Tehát 2 mol szén, azaz 24g szükséges


2 H2 + O2 = H2O

4g + 32g = 36g

8g + 64g = 72g

Tehát 72g víz keletkezik

2012. febr. 27. 20:11
 2/7 anonim válasza:

t%=oldószer/oldott anyag

t%= 135g/15=9

de ha feleannyi akkor 135/2=67,5

15/2=7,5

67,5/7,5= 9


ez alapján a többi ilyet is kitudod számolni! a többit nem igazán tudom, vagyis nem akarok hülyeséget mondani

2012. febr. 27. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Alumínium: rendszáma 13, tehát 2,8,3
2012. febr. 27. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Kén: rendszáma 16, tehát: 2,8,6
2012. febr. 27. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Alu: 1s2 2s2 2p6 3s2 3p1

2Na + Cl2 = 2NaCL, redox reakció, a klór oxidál. exoterm

15 / (135+15) = 0,1 * 100 az 10% tömeg%os

(15/75)*100 = 20tömeg%

volt asszem

1s2 2s2 2p6 3s2 3p4

elszíntelenedik, NaOH + HCL = NaCl + H2O, ez sav-bázis reakció, az oldat semleges

20*100/200 = 10 t%, higítva 5 t%-os lesz

volt

2012. febr. 27. 20:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. febr. 27. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Al : 1s2 2s2 2p6 3s2 3p1

_________________________

mˇoa = 15g

mˇosz = 135 g

mˇo = 135 g + 15 g = 150 g

W% = mˇoa * 100 / mˇo = 1500 / 150 = 10%

_________________________

C + Oˇ2 --> COˇ2

MˇC= 12 g/mol

MˇO= 32 g/mol


32 g Oˇ2 --> 12 g C

64 g Oˇ2 --> x g C (keresztbeszorzás)

32x = 12*64

32x = 768

x = 768 / 32

x = 24


24 g C elégetéséhez elegendő 64 g Oˇ2

_________________________

S : 1s2 2s2 2p6 3s2 3p4

_________________________

Elvileg a sav semlegesíti a lúgos kémhatású NaOH-t és a fenolftalein ugye lúgos kémhatás esetén pirosas színű, savasban és semlegesben pedig színtelen, az oldat is színtelenre változik, mivel semleges lett a savtól.

_________________________

mˇoa = 20 g

mˇosz = 180 g

mˇo = 200 g

W% = (az előző ilyen feladatnál már ugye leírtam a képletét) 10%


Hígítás után:

mˇoa = 20 g

mˇo = 400 g

mˇosz = 380 g

W% = 5

_________________________

2 Hˇ2 + Oˇ2 --> 2 Hˇ2O

MˇOˇ2 = 32 g/mol

Mˇvíz = 18 g/mol


32 g Oˇ2 --> 36 g Hˇ2O

64 g Oˇ2 --> x g Hˇ2O

32x = 2304

x = 72


72 g víz keletkezik 64 g Oˇ2-ből.


Köszönöm, hogy kiírtad a kérdést :$ Imádok kémiázni. <3

16/L

2014. jún. 4. 20:34