Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a kémiában a...

Mi a különbség a kémiában a szervetlen és a szerves anyagok között?

Figyelt kérdés
Régebben azt hittem hogy szerves az ami bomlik, a szervetlen nem (de a papír szervetlen). Aztán azt hittem hogy szerves az amiben C (Szén) van, de szinte mindenben van. (Szénalapú a világunk) Könyörgök segítsetek, mert megőrülök hogy nem tudom x)
2011. dec. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Micsoda a papír? A cellulóz szerves!Olyan definíció nincs amivel egyértelműen meg lehet határozni! Egyszerűen vannak dolgok amiket meg kell tanulni. Egy 100%-os minden szervesanyagban van szén, kivétel nélkül.Az meg nagy tévedésed hogy mindenben van szén ez pont nem igaz!
2011. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Mellesleg ez az oktatásnak az egyik ökörsége mikor azt sugallja hogy matematikai formulával mindent meg lehet határozni definíció mindenre felállítható, ez marhaság! Sok dolgot egyszerűen meg kell tanulni!
2011. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A Mozaik kiadótól, a Kémia 7.-ben a 18. oldalon az apró-betűs részben, a következő van: "A mindennapi életből ismert anyagok például: a víz, só, üveg, cserép, porcelán, tégla, papír, alumínium, vas, acél .... szervetlen anyagok. A fa, ásványi szenek, benzin, kőolaj.... szerves anyagok."

Innen vettem a papíros írásom. Persze lehet nyomtatási hiba is. Igazad van a nyelvben pl nincs szabályszerűség (német der, die, das) de egy természettudományban mindig van. Úgy értem csak van valami célja annak hogy elkülönítették ezt a két kategóriát az anyagokon belül. Ha nem lenne magyarázata annak hogy egyes anyagok miért szervesek vagy szervetlenek, akkor nem is lenne funkciójuk, nem beszélnénk róluk. De lehet igazad van, sajnos realista létemre én is a szabályszerűséget keresem mindenben.

2011. dec. 2. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez még régen alakult ki, az alapján, hogy ami élő szervezetekből származik az szerves( ekkor még nem tudták, hogy szervetlen anyagból is elő lehet ezeket állítani), és a bonyolult széntartalmú vegyületeket sorolták ide. Persze ez nem jó definíció, hogy a széntartalmú szerves, hisz pl a szén-dioxid szervetlen...

nem tudom, hogy létezik e rá pontos definíció, de az elnevezés még régről maradt meg és megszokásból nem változtattak azóta rajta.

2011. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Wöhler, Friedrich (1800 - 1882) német kémikus 1828-ban az ammónium-cianátból kiindulva előállította a karbamidot, s ez a szintézis volt a szerves kémia kezdete.


Részlet a Vegyészoperából

=========================

PANCSER: 1828-ban kitörött a háború,

Wöhler és a vis vitalis

Összevesztek cudarul.

Ebbõl aztán lett egy roppant zavaros história,

Hiszen ebbõl lett az egész organikus kémia.


KÓRUS: Ebbõl aztán lett egy roppant zavaros história:

Vizeletbõl lett az egész organikus kémia!

========================================


Nem minden szerves, amiben C (szén) van, de a határvonal önkényes. Arra jó, hogy más adatbázisban keresd a vegyület tulajdonságait.

Szervetlen C-vegyületek:

elemi szén módosulatai = grafit, gyémánt, C60.

szén oxidjai,

karbonátok...

2012. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!