Kis matematika valamelyiket megtudnátok oldani?


1f)Nevezzünk egy napot „prímnapnak”, ha mind a hónapot, mind a napot prímszám jelöli.

Ilyen például május 7. Hány prímnap van 2012-ben? Sorold fel ezeket a napokat!


2f)

Egy bolha ugrál a koordinátasíkon. Az origóból indul, minden másodpercben egy egységet

ugrik vagy jobbra vagy felfelé.

a) Az indulástól számítva hány másodperc alatt juthat el a (3;5) pontba?

b) Hányféle különböző úton juthat el a (3;5) pontba?


3f)

A Vakapád nevű hajón Piszkos Fred a kapitány. A kapitány évei számánál 24-gyel kevesebb

méter a hajó hossza. Fülig Jimmy kétszer annyi kiló, mint ahány méter hosszú a hajó. Naponta

120-szal több km-nyi utat tesznek meg, mint ahány kiló Fülig Jimmy. Huszadannyi matróz

szolgál a hajón, mint ahány km utat megtesznek naponta. A matrózok számánál kettővel

kevesebb kabin van. Piszkos Fred nyolcszor annyi idős, mint ahány kabin van a hajón. Hány

éves a kapitány?



2012. ápr. 10. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Piszkos Fred „PF“ éves, tehát:


a hajó hossza: HH = PF – 24


Fülig Jimmy súlya: FJ = 2*HH


napi úthossz: NU = 120 + FJ


matrózok száma: MSz = NU/20


kabinok száma: KSz = MSz – 2


PF = 8*KSz


Most szépen megyünk alulról felfelé:


PF = 8*KSz = 8*(MSz – 2) = 8*(NU/20 – 2) = 8*((120 + FJ)/20 – 2) =

= 8*((120 + 2*HH)/20 – 2) = 8*((120 + 2*( PF – 24))/20 – 2) = ?

2012. ápr. 10. 22:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Prímszámok, amik egy hónap napjait jelölhetik: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23, 29, 31


Prímhónap: 2, 3, 5, 7, 11


Tehát pl. február (2) esetén (2012-ben): 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23, 29


Március (3) esetén: : 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23, 29, 31


A többit gondolom, már kitalálod.

2012. ápr. 10. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
A bolhának hármat fog kelleni ugrania vízszintesen és ötöt meg függőlegesen. Ez összesen mennyi?
2012. ápr. 10. 22:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönööm :)
2012. ápr. 11. 19:02
 5/6 A kérdező kommentje:
am 8?:D
2012. ápr. 11. 19:03
 6/6 anonim ***** válasza:

3 + 5 = 8


Nekem így jön ki, mert csak valamilyen cikkcakkban tud elugrálni a kérdéses pontba, átlósan már nem tud ugrani.

2012. ápr. 11. 19:25