Az x mely értékére teljesül: log2 (x-1) ^2=2?


2012. ápr. 10. 14:16
 1/6 anonim válasza:

log2(x-1)^2=log2^2(közös alapra kell hozni és akkor a logaritmus függvény monotonitása miatt)-->(x-1)^2=4 ebből az következik hogy x^2-2x-2=4 kivonsz 4et akkor azz jön ki hogy x^2-2x-6x=0

Aztán ezt megoldod másodfokú megoldó képlettel

X1,2=-b+- *gyök alatt*b^2-4ac és ezt még elosztod 2aval:)

2012. ápr. 10. 14:39
 2/6 anonim válasza:
de lehet hogy ez a jó hogy log2(x-1)^2=log2^2 ebből azz következik hogy (x-1)^2=4 idáig tuti jó,csak azt nem tudom hogy kell e a 2tag négyzetének összege vagy azz a jó amit elsőnek írtam hogy megoldó képlet vagy simán 2x-2=4 és akkor 2x=-6 ebből azz következik hogy x=3
2012. ápr. 10. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

egy egyszerű megoldás:

log2 (x-1)^2=2 ( itt átírom hatványalakba)

2^2=(x-1)^2 (exp. függ monotonitása miatt tűnik el a négyzet)

2=x-1

3=x

2012. ápr. 10. 15:14
 4/6 anonim válasza:
Igen akkor a második megoldás volt a helyes:)
2012. ápr. 10. 17:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,az volt. Köszönöm szépen a segítségeteket! :)
2012. ápr. 10. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

log_2 (x-1)^2 = 2

(x-1)^2 = 4

x-1 = +/- 2

x = -1 vagy x = 3


(a korábbi megoldások mind pontatlanok voltak).

2012. ápr. 11. 07:40