2012. márc. 21. 23:59
1/2 anonim válasza:
I. eset:
x>=2
akkor x-2 + vagy 0, azaz, |x-2| = x-2
2+x < x-2
Ez ugye semmilyen x-re sem igaz.
II. eset:
x<2, ekkor x-2 -, azaz |x-2| = -x + 2
2+x < -x + 2
2x < 0
x < 0
Tehát az egyelnőtlenség x<2 esetén minden x<0-ra igaz, azaz x<0 lesz megoldása ebben az esetben.
Első esetben nincs megoldása, másodikban meg x<0 lesz, tehát megoldás:
x<0
2/2 anonim válasza:
Az ilyeneket legegyszerűbb grafikusan megoldani, sokkal gyorsabb.