Valószínűség feladatot számolnátok nekem?


igy szol a feladat:


Gábor és Petra fagyizni mennek egy cukrázdába , ahol 6féle ízű fagylaltot árulnak. Azzal szórakoznak , hogy találomra választanak egymásnak ízeket. Számítsa ki annak a valószínűségét , hogy Gábor pontosan kétféle ízű fagylaltból választ Pankának 3 gombócos fagyit.(Pankának nem mindegy a gombocok sorrendje)


2012. ápr. 7. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

6*6*6=216 féle képpen választhatnak fagyit

amikor csak kétféle ízből választ:

a,b,c,d,e,f

legyenek ezek a fagyik

akkor lehet pl:

aab

aac

aad

aae

aaf

De ugye a sorrend is számít:

mindegyik 3 féle képpen lehet, összesen:

5*3=15 féle kéépen lehet úgy, h az a jelű fagyi van kétszer.

De mivel 6 féle fagyi van, így: 6*15=90 féle képpen történhet meg, h pontosan két féle íz van.


p=90/216=0,416

2012. ápr. 7. 17:54