Geometriai valószínűség, valaki segítene?


sajnos nem igazáén vagyok képbe, hogy oldhatóak meg ezek?


-egy kör alakú céltáblára véletlenszerűen lövés érkezik. mi a valószínűsége hogy a lövés helye közelebb lesz a kör középpontjához, mint a határvonalához?


-A 8 egység oldalú négyzet alakú céltáblára érkező lövés 75% valószínűséggel esik az y oldalú négyzet alakú színes részbe. melyik egész számhoz van legközelebb az y?


2012. febr. 13. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Első:

Rajzoljunk egy azonos középponzú kört, fele átmérővel.Ha a pont az új kőrön belül van akkor nyílván a középponthoz van közelebb, ha kívül akkor a külső határvonalához. Kiszámolod az új kisebb kör területét és ezt elosztod az eredeti nagy területével.


Második:

Nagy négyzet területe 8*8=64 egység. y oldalú területe y^2.

Annak az esélye hogy a lövés a színes részbe érkezik a színes és az egész terület hányadosa: y^2/64.

a feladat szerint ennek esélye 75% azaz 0.75.

y^2/64=0.75

y^2=48

y=gyök(48)=6.928

Tehát y a 7-hez van legközelebb, mint egész számhoz.


A geometriai valsz. lényege hogy a területeket hasonlítod össze, azaz a kedvező terület és az egész ter. hányadosa.

2012. febr. 13. 21:14
 2/2 anonim ***** válasza:
Köszi mindegyiket, nekem is pont ezekre a feladatokra volt szükségem.
2013. máj. 13. 08:45