Szóval van 5 személy A, B, C, D, E. A és B fiú a többi lány. Hányféleképpen tudnak egymás mellé ülni úgy hogy a két fiú nem ül egymás mellé?? Ezt hogy tudom kiszámolni?2012. febr. 1. 20:01
1/1 BKRS válasza:
Osszesen van 5! ultetesi mod.
A nemkivanatosak azok amikor a ket fiu egymas mellett ul.
Ha egymas mellett ulnek egynek tekinthetok, megjegyezve, hogy ok is 2 kulonbozo modon ulhetnek le,
ezert a nemkivanatos ulesrendek szama: 2*4! lesz.
A kedvezo esetek szama tehat:
5! - 2*4! = 3*4! = 72