Valószínűség számítási feladat, ezt hogy számíthatom ki?

Szóval van 5 személy A, B, C, D, E. A és B fiú a többi lány. Hányféleképpen tudnak egymás mellé ülni úgy hogy a két fiú nem ül egymás mellé?? Ezt hogy tudom kiszámolni?
2012. febr. 1. 20:01
 1/1 BKRS ***** válasza:

Osszesen van 5! ultetesi mod.

A nemkivanatosak azok amikor a ket fiu egymas mellett ul.

Ha egymas mellett ulnek egynek tekinthetok, megjegyezve, hogy ok is 2 kulonbozo modon ulhetnek le,

ezert a nemkivanatos ulesrendek szama: 2*4! lesz.

A kedvezo esetek szama tehat:

5! - 2*4! = 3*4! = 72

2012. febr. 1. 20:30