Ezen sehogy sem tudok elmenni és csak komoly válaszokat kérnék.


Dorka kapott egy doboz bonbont, melyben vegyesen meggyes, marcipános és mogyorós bonbonok vannak. Annak a valószínűsége, hogy egy véletlenszerűen kihúzott bonbon meggyes vagy marcipános 3/5-öd. Annak a valószínűsége, hogy mogyorós vagy marcipános 2/3-ad.

Ha Dorka dobozában 6 mogyorós bonbon van, akkor hány marcipános és hány meggyes bonbon van benne?



Mondjuk az egész valószínűség számítás döcögősen megy. Szóval ez már csak egy plussz kérés ha esetleg valakiben lenne kitartás és kedv, hogy elmagyarázza a megoldás létrejöttét. Előre is köszi:) De a megoldással is beérem.


2012. febr. 10. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

felírhatsz rá két egyenletet(kedvező/összes)

e=meggyes a=marcipános o=mogyorós


(o+a)/(e+o+a)=2/3=10/15

(e+a)/(e+o+a)=3/5=9/15


(6+a)/(e+a+6)=10/15

(e+a)/(e+a+6)=9/15


ebből kijön hogy a=3 e=6

2012. febr. 10. 12:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Köszi mindegyiket, nekem is pont ezekre a feladatokra volt szükségem.
2013. máj. 13. 08:48
 3/3 anonim válasza:
Az első válaszoló egyenlete jó csak elszámolta a végeredményt. a=4 e=5
2014. szept. 4. 17:23