1000kg-ra kellene kiszámolni az alábbi alapanyagokat.
Liszt 80g/kg
cukor 40g/kg
adalékanyag 70g/kg
2012. ápr. 5. 10:03
1/3 anonim válasza:
Jól értem, hogy 1kg termékhez kell 80g liszt, 40g cukor, 70g adalékanyag? És az a kérdés, hogy 1000kg termékhez mennyi kell ezekből?
2/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Ha úgy van, ahogy az első válaszoló gondolja, akkor:
Liszt: 80 g*1000 = 80.000 g = 80 kg
Cukor: 40 g*1000 = 40.000 g = 40 kg
Adalékanyag: 70 g*1000 = 70.000 g = 70 kg
3/3 A kérdező kommentje:
Először én is így gondoltam, de nem így van sajnos.. kaptam egy magyarázatot, de nem értem mért így van :S nem találom a logikát benne. Leírom, hogy számolták ki.
Liszt : 1000/1,08 =925,92g
Tehát 925,92g liszt megy 1000kg-ba.
Cukor: 1000/1.04= 961,53g
de akkor itt felmerül bennem, hogy a 80 g lisztből mért megy mégis kevesebb az 1000Kg-ba, mint a 40g cukorból? :/
2012. ápr. 6. 08:52