Segítene valaki egy pár kémia feladatban?


Segítene valaki egy pár kémia feladatban? Levezetéssel, lépésekkel le tudnátok írni?


1.Mi a töménységi sorrend a következő NaOH oldatok között??a,25m/m% b,5 anyagmennyiség% c,10mol/köbdm koncentrációjú(oldat sűrűsége:1,33g/köbcm

2. A telített kálium-nitrát-oldat 60°C-on 52,5 tömeg%-os, 20°C-on pedig 24 tömeg%-os. Felmelegítünk 250g 20°C-on telített oldatot 60°C-ra. Hány gramm kálium-nitrátot képes még feloldani az oldat?

3. Hány köbcm 98 tömeg%-os 1,84 g/köbcm sűrűségű tömény kénsavoldatból készíthető 1 köbdm 0,1 mol/köbdm koncentrációjú híg kénsavoldat? Mennyi víz szükséges a hígításhoz?


2012. ápr. 3. 19:51
 1/4 anonim válasza:

V= 1 dm3 és c=0,1 mol/dm3

tehát n=1*0,1 azaz 0,1 mol!!!

M(H2SO4)=98 g/mol

m(H2SO4)=9,8 g mivel n=m/M és tudjuk h n=0,1 mol

(9,8)/(9,8+x)*100=98

tehát x (ami a víz)= 0,2 g

m(oldat)=10 g tehét V=m/p(sűrűség)=5,43 cm3

és így 1 dm3=1000cm3 1000-5,43=994,57 cm3 :) ez a víz.

szeretleeeek <3

2012. ápr. 3. 23:10
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonooom :)))))) en is tegeed <3333 ;))
2012. ápr. 3. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy nem lehet kivonni az oldat térfogatából a tömény kénsav térfogatát a víz kiszámolásakor, mert az összeöntéskor fellép a kontrakció , vagyis kisebb lesz a végtérfogat, mint a két anyag össztérfogata.
2012. ápr. 4. 16:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. ápr. 11. 23:58