Kémia feladatban segítsen valaki?


100 cm3, 18m/m%, 1.119g/cm3 sűrűségű kálium-klorid-oldathoz hány cm3 10m/m%-os, 1.088g/cm3 sűrűségű ezüst-nitrát-oldatot kell önteni, hogy a reakció éppen végbemenjen? Mekkora tömegű csapadékot szűrhetünk le és ha a veszteségektől eltekintünk milyen a maradék oldat tömegszázalékos összetétele?

KCl+AgNO3=AgCl+KNO3

ha sikerülne kiszámolnom hány cm3 szerintem a többi menne szóval ha valaki segítene elindulni nagyon megköszönném.


2012. jan. 25. 14:59
 1/2 BKRS ***** válasza:

100cm3 1,119 g/cm3 oldat tomege 111,9 g

Ez 18%-os,, ezert 0,18*111,9 = 20,14200 g KCl van benne.


M(KCl) = 39+35,5= 74,5

M(AgNO3) = 108 + 14 + 16*3 = 170


Ha 74,5 g KCl-hez kell 170g AgNO3,

akkor 20,14200 g KCl-hez kell (20,14200/74,5)*170 = 45,9616107 g AgNO3


10 m%-os az oldat, tehat 45,9616107 g AgNO3 459,616107 g oldatban van.

1,088 g/cm3 a surusege, ezert a terfogata

459,616107/1,088 cm3 = 422,441275 cm3


M(AgCl) = 108+35,5 = 143,5


Ha 74,5 g KCl-bol keletkezik 143,5g AgCl,

akkor 20,14200 g KCl-bol keletkezik (20,14200/74,5)*143,5 = 38,7970067 g AgCl

2012. jan. 27. 15:18
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 27. 20:19