Hány g SO3 -t kell vízben oldanunk,hogy 30 köbcentiméter H2SO4 -t kapjunk? -feladat
a H2SO4 sűrűségét 1,23 g/cm3 nek adták meg,, de az hogy lehet g/cm3 ?? és a H2SO4 köbcentijét miért nem kell átváltani??Kérem segítsetek,, nekem ez nagyon sötét.
2011. febr. 23. 15:48
1/1 DudoloPocok válasza:
SO3+H2O=H2SO4
80g 18g 98g
30cm3 H2SO4 az 30*1,24=37,2 g
ha 80 g SO3 kell 98 g H2SO4 -hoz
x g kell 37,2 g HH2SO4-hez
x=80*37,2/98 =30,367 g SO3 kell
A kémiában tömegekkel tudsz számolni, mert a tömeg megmarad (tömeg megmaradás elve).
A cm3 az térfogat, azt tömeggé át kell váltanod, erre való a sűrűség, ami megmondja, hogy 1 cm3 anyag hány g
sűrűség=tömeg/térfogat mértékegysége g/cm3, kg/dm3....