Egy oldatos feladatban (kémia) segítség?


1,00 dm3 vízben elnyeletünk 1,00 dm3 standardállapotú ammóniagázt. Mekkora lesz így az oldal anyagmennyiség-százalékos ammóniatartalma?


Nem tudom, h most akkor hogy is kell kiszámolni, mert nekem szerintem baromság jött ki: 0,073 mol%


Vki segítene?


2011. aug. 12. 00:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni, már elég késő van, de remélem sikerül:)


Víz: 1 dm3 víz 1000g. (a víz 1 cm3-e 1g) Moláris tömege pedig 18g/mol (mert H:1 g/mol, O: 16 g/mol)

n=m/M tehát 1000/18=55,56 mol.

Ammónia: Avogadro törvény (standard állapotra) V/n=24,5 dm3/mol 1dm3van belőle, tehát az egyenlet: 1/n=24,5 -> 0,041mol ammónia.

mol%= (n (oldott anyag) / n (oldat))*100 -> (0,041/(0,041+55,56))*100 = 0,074 mol%


Tehát elvileg jól számoltad :)

2011. aug. 12. 01:22