Két szám összege 61, különbsége 43. Melyik ez a két szám? Hogyan kell megoldani?

2012. ápr. 2. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Jaj! Ez ügye a humor kategória? Kivonással.
2012. ápr. 2. 17:54
 2/5 Tactical ***** válasza:
100%

Kiszámolod a két szám összegének és különbségének az átlagát:

(61+43)/2= 52

Így megkapod a nagyobbik számot. Ezt kivonod a 61-ből:

61-52= 9

2012. ápr. 2. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

x+y=61

x-y=43 ,innen x=y+43

a masikba behelyettesitve

2y+43=61 ,innen 2y=18 y=9

x=9+43=52

2012. ápr. 2. 17:57
 4/5 BKRS ***** válasza:
100%

Mondjuk a > b a ket szam,

akkor

a+b = 61

a-b = 43

Osszeadva a ket egyenletet:

2a = 104

vagyis a = 52

Akkor viszont b =9

2012. ápr. 2. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:

2 ismeretlenes egyenlettel:


x+y=61

x-y=43

------

2x=104 /:2

x=52


A 52-tőt úgy kaptam, hogy összeadtam a 2 egyenletet. x+x=2x, y-y=0, 61+43=104 -> Ezután már csak rendes egynlet módjára megoldom. Az y-ont pedig úgy kapom meg, hogy x-et behelyettesítem valamelyik egyenletbe pl: 52+y=61 -> y=9

2012. ápr. 2. 18:00