A valószínűségszámításban mikor kell használni a binomiális tételt?

2012. ápr. 1. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában binomiális eloszlás valószínűségeinek összegének ellenőrzésére szolgál. Ha ilyen feladattal volt dolgom, és kevés volt a valószínűségek darabszáma gyorsan le tudtam ellenőrizni a számolásomat. (p+q)^n=Szum(P(kszi=k))=1,

ahol P(kszi=k)=bin(n,k)*p^k*q^(n-k) és bin(n,k) jelöli a szokásos binomiális együtthatót. Sz. Gy.

2012. ápr. 1. 21:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan feladatoknál jó, ahol csak százalékokat, de pontos számokat, (hogy miből mennyi van) nem mondd a feladat???
2012. ápr. 2. 17:57