Péter és Gábor is egy év alatt binomiális eloszlású (a paraméterek n=2 és p=½) intőt gyűjt be. Intőik száma független egymástól. Mennyi a valószínűsége, hogy egy év alatt összesen 3 intőt hoznak haza?


A: egyéb B: 32e-4/3 C: ¼ D: ½

Ha lehet, akkor írjátok le azt is, hogy miért! Köszönöm.


2012. jan. 3. 10:59
 1/1 bongolo ***** válasza:

Mindkét eloszlásnak azonos a p paramétere, ezért összegük is binomiális eloszlású n=4, p=1/2 paraméterekkel.


A 3 intő valószínűsége tehát:

(4 alatt 3)·1/2^3·1/2^1 = 4·1/16 = 1/4

2012. jan. 3. 11:15