A: egyéb B: 32e-4/3 C: ¼ D: ½
Ha lehet, akkor írjátok le azt is, hogy miért! Köszönöm.
2012. jan. 3. 10:59
1/1 bongolo válasza:
Mindkét eloszlásnak azonos a p paramétere, ezért összegük is binomiális eloszlású n=4, p=1/2 paraméterekkel.
A 3 intő valószínűsége tehát:
(4 alatt 3)·1/2^3·1/2^1 = 4·1/16 = 1/4