Írjuk fel a olyan egyenletet és rendezzük az ismeretleneket csökkenő hatványok szerint, melyeknek a megoldásai (1;2;3).
(X-1)(X-2)(X-3)=0
X^3-6X^+11X-6=0
2012. márc. 25. 17:12
1/1 anonim válasza:
Először összeszorzod x-1 -et és x-2 - őt
(x-1)*(x-2), a zárójelet úgy kell felbontani, hogy az első zárójel mindegyik tagját külön-külön beszorzod a másik zárójel minden tagjával.
x*x+x*(-2)-1*x-1*(-2)=x^2-2x-x-1=x^2-3x-1
Ezt összeszorzod a 3. taggal:
(x^2-3x-1)(x-3)
összesen 6 tagot kell kapjál, összevonás után meg ami fönn van. Remélem innen már sikerül.