Ez a megoldása, de hogyan jött ki?


Írjuk fel a olyan egyenletet és rendezzük az ismeretleneket csökkenő hatványok szerint, melyeknek a megoldásai (1;2;3).


(X-1)(X-2)(X-3)=0

X^3-6X^+11X-6=0


2012. márc. 25. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Először összeszorzod x-1 -et és x-2 - őt

(x-1)*(x-2), a zárójelet úgy kell felbontani, hogy az első zárójel mindegyik tagját külön-külön beszorzod a másik zárójel minden tagjával.


x*x+x*(-2)-1*x-1*(-2)=x^2-2x-x-1=x^2-3x-1


Ezt összeszorzod a 3. taggal:

(x^2-3x-1)(x-3)

összesen 6 tagot kell kapjál, összevonás után meg ami fönn van. Remélem innen már sikerül.

2012. márc. 25. 17:48