Ha két szám aránya 5:9 és a nagyobbik 1,45 akkor mennyi a kisebbik?

Próbáltam én is kiszámolni, de az rossz lett, és nem tudom hogy kéne, leírnátok?:$
2012. márc. 23. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A két szám úgy aránylik egymáshoz, mint 5 a kilenchez. Vagyis: kisebb/nagyobb=5/9

Beszorzod ezt a nagyobbal, azaz kisebb= 5/9*1,45=0,8056, hagyományos tört alakban:29/36

(Ha nem lenne világos, az meg úgy jön ki, hogy 1,45 öt átalakítod 145/100-á, úgy szorzod össze, majd egyszerűsítesz.)

2012. márc. 23. 20:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Az arányok összege: 5+9=14


1,45 / 14 = 0,10357142857142857142857142857143


a kisebbik pedig: 5 * 0,10357142857142857142857142857143 = 0,51785714285714285714285714285714


A nagyobbik: 0,93214285714285714285714285714286

2012. márc. 23. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

5/9=x/1,45


x=0,805556

2012. márc. 23. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
1,45:9×5=0,80555555555555555555555555555556
2012. márc. 23. 21:32