Próbáltam én is kiszámolni, de az rossz lett, és nem tudom hogy kéne, leírnátok?:$2012. márc. 23. 19:57
1/4 anonim válasza:
A két szám úgy aránylik egymáshoz, mint 5 a kilenchez. Vagyis: kisebb/nagyobb=5/9
Beszorzod ezt a nagyobbal, azaz kisebb= 5/9*1,45=0,8056, hagyományos tört alakban:29/36
(Ha nem lenne világos, az meg úgy jön ki, hogy 1,45 öt átalakítod 145/100-á, úgy szorzod össze, majd egyszerűsítesz.)
2/4 anonim válasza:
Az arányok összege: 5+9=14
1,45 / 14 = 0,10357142857142857142857142857143
a kisebbik pedig: 5 * 0,10357142857142857142857142857143 = 0,51785714285714285714285714285714
A nagyobbik: 0,93214285714285714285714285714286
4/4 anonim válasza:
1,45:9×5=0,80555555555555555555555555555556