Egy szám harmadából kivonjuk a negyedét akkor eredményül 7-et kapunk. melyik ez a szám?

2012. márc. 22. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

7=x/3-x/4=4x/12-3x/12=(4x-3x)/12=x/12

x=7*12=84

A keresett szám a 84.

2012. márc. 22. 15:46
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Ez a 28.

A számolás menete: Ha egy számból kivonjuk a negyedét, akkor a 3/4-ét kapjuk. Visszafelé számolva 7*4/3=9,33..., ezután megszorozzuk 3-mal, és így jön ki a 28.

2012. márc. 22. 15:48
 3/4 anonim válasza:
Bocsi félreértettem a feladatot, nem 28.
2012. márc. 22. 15:49
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 22. 16:01