2012. márc. 22. 15:40
1/4 anonim válasza:
7=x/3-x/4=4x/12-3x/12=(4x-3x)/12=x/12
x=7*12=84
A keresett szám a 84.
2/4 anonim válasza:
Szia!
Ez a 28.
A számolás menete: Ha egy számból kivonjuk a negyedét, akkor a 3/4-ét kapjuk. Visszafelé számolva 7*4/3=9,33..., ezután megszorozzuk 3-mal, és így jön ki a 28.
3/4 anonim válasza:
Bocsi félreértettem a feladatot, nem 28.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 22. 16:01