2012. márc. 17. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

(x+2)*(x^2+4x+4)-x-2=(x^2+3x+x+3)*(x+2)

x^3+4x^2+4x+2x^2+8x+8-x-2=x^3+4x^2+3x+2x^2+8x+6

x^3+6x^2+11x+6=x^3+6x^2+11x+6


vagyis a két oldal egyenlő, csak fel kellett bontani a zárójeleket..

2012. márc. 17. 21:22
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. márc. 17. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez így nem elég. Vagy külön kell kiszámolni a két oldalt, vagy odaírni, hogy csupa ekvivalens átalakítás történt.
2012. márc. 18. 08:30
 4/4 TJHooker33 ***** válasza:
Bal oldalon kiemelve a x + 2 őt nem kell szorozgatni
2012. márc. 22. 16:02