2012. márc. 17. 21:02
1/4 anonim válasza:
(x+2)*(x^2+4x+4)-x-2=(x^2+3x+x+3)*(x+2)
x^3+4x^2+4x+2x^2+8x+8-x-2=x^3+4x^2+3x+2x^2+8x+6
x^3+6x^2+11x+6=x^3+6x^2+11x+6
vagyis a két oldal egyenlő, csak fel kellett bontani a zárójeleket..
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. márc. 17. 21:25
3/4 anonim válasza:
Ez így nem elég. Vagy külön kell kiszámolni a két oldalt, vagy odaírni, hogy csupa ekvivalens átalakítás történt.
4/4 TJHooker33 válasza:
Bal oldalon kiemelve a x + 2 őt nem kell szorozgatni