Mennyivel nyúlt meg az erőmérő rugója, ha a mutatója 40 N-os skálaponton áll és nyújtás közben 1,6 J munkát végez?

2012. márc. 20. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

F=D*x=40N

E=1/2D*x*x=1,6J

->D*x*x=3,2J

x=D*x*x/(D*x)=3,2J/40N=0,08m=8cm

2012. márc. 20. 21:00
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. márc. 20. 21:04