Jók így ezek az elsőfokú egyenletek? (9. osztály) +KÉP!


Egyenlet 1:


[link]



Egyenlet 2:


[link]



Egyenlet 3:


[link]



Köszönöm szépen! :)


2012. márc. 20. 10:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Oké, most már az első egyenlet jó!! :)))
2012. márc. 20. 11:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Eredmények:

1. x = -1

2. x = -38/21

3. x = 0 és x = 51/28

A hibáidat korábban nagyrészt már leírták, nem akarom ismételni. A harmadikban ezt is elrontottad: x*(5+4x) = 5x+4x^2, nem 5x-3x.

2012. márc. 20. 11:32
 13/17 bongolo ***** válasza:
100%

A második:


(8x-16) - (30x+80) = (20x-20)

felbontom a zárójeleket odafigyelve az előjelekre:

8x-16-30x-80 = 20x-20

átrendezem az x-eket balra, a konstansokat jobbra:

8x-30x-20x = 16+80-20

-42x = 76

-21x = 38

x = -38/21


Ez nem -8,8!

2012. márc. 20. 11:38
 14/17 A kérdező kommentje:
Lehet, sőt biztos, hogy én extra béna vagyok, de a második egyenlet a -1,8-cal sem jön ki.
2012. márc. 20. 11:51
 15/17 bongolo ***** válasza:
-38/21 az nem -1,8! Ha kerekíted, akkor persze, hogy nem jön ki. A törttel kijön.
2012. márc. 20. 12:06
 16/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen, nem megyek még az agyadra? :-)
2012. márc. 20. 12:08
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves 12. válaszoló, Neked hogy jött ki az 51 28-ad? Nekem -35 28-ad jött ki.
2012. márc. 20. 12:16
1 2