Segítene valaki a matek házimba?


Bélának háromszor annyi,Csabának 30-cal több könyve van mint Andrásnak hány könyvük van külön-külön,ha összesen 255 könyvük van ?


Egyenlettel kell felírni.Előre is köszi!

U.I: Azért itt kérdezem,mert nem értem az egyenleteket.:(.


2012. márc. 12. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

András: x

Béla: 3x

Csaba: x+30


x+3x+x+30=255

5x+30=255

5x=225

x=45

H nem érted, kérdezz :)

2012. márc. 12. 17:18
 2/2 anonim ***** válasza:

András: x könyv

Béla : 3x könyv

Csaba: x+30


x+3x+x+30=255

5x+30=255/-30

5x=225/:5

x=45


Ellernőrzés:

András: 45 könyv

Béla: 135 könyv

Csaba: 75 könyv

Ha összeadjuk kijön a 255.


Hanyadikos vagy? -Mert ez nagyon könnyű feladat,kb.4-5.-es osztály!

2012. márc. 12. 17:20