Bélának háromszor annyi,Csabának 30-cal több könyve van mint Andrásnak hány könyvük van külön-külön,ha összesen 255 könyvük van ?
Egyenlettel kell felírni.Előre is köszi!
U.I: Azért itt kérdezem,mert nem értem az egyenleteket.:(.
2012. márc. 12. 17:13
1/2 anonim válasza:
András: x
Béla: 3x
Csaba: x+30
x+3x+x+30=255
5x+30=255
5x=225
x=45
H nem érted, kérdezz :)
2/2 anonim válasza:
András: x könyv
Béla : 3x könyv
Csaba: x+30
x+3x+x+30=255
5x+30=255/-30
5x=225/:5
x=45
Ellernőrzés:
András: 45 könyv
Béla: 135 könyv
Csaba: 75 könyv
Ha összeadjuk kijön a 255.
Hanyadikos vagy? -Mert ez nagyon könnyű feladat,kb.4-5.-es osztály!