Valaki segít a matek házimba? 10.


Van egy egyenlő szárú trapéz.

Ennek kellene a alfa szöge, területe és a kerülete.


[link]


2012. febr. 19. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tételt vettétek már?
2012. febr. 19. 13:11
 2/9 A kérdező kommentje:
vettük
2012. febr. 19. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Elkezdtem számolni, az a bajom, hogy a szárakra nem egész szám jön ki.

Mert, akkor a2 +b2 = c2 (négyzet lenne, csak nem felülre írtam)

Ha az alap 14 cm, a c oldal pedig 7 cm, akkor két oldalt alul 3,5 cm van.

Tehát: 3,5 a négyzeten + 8 a négyzeten = a szár a négyzetennel

így nekem 8,73 jön ki (kerekítve)

2012. febr. 19. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Területhez adott minden, ott csak behelyettesítesz a képletbe.
2012. febr. 19. 13:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az jött ki. És ebből már megvan a kerület és a terület. De az alfa szöget hogy kell?
2012. febr. 19. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Azon még én is gondolkodom. Nem épp ma tanultam ezeket, de igyekszem rájönni. :D
2012. febr. 19. 13:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni köszi.
2012. febr. 19. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:
66° és 67° közt van, ha jól számoltam (nem biztos). Mert 2 befogót osztunk egymással, az tangens. Szóval tangens alfa = 8/3,5 -> Tangesn alfa = 2,2857, ami a táblázatban a 66 67° közt van.
2012. febr. 19. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült megcsinálni, én még nem jöttem rá. :D
2012. febr. 19. 15:10