Van egy egyenlő szárú trapéz.
Ennek kellene a alfa szöge, területe és a kerülete.
2012. febr. 19. 13:04
1/9 anonim válasza:
Pitagorasz-tételt vettétek már?
2/9 A kérdező kommentje:
vettük
2012. febr. 19. 13:12
3/9 anonim válasza:
Elkezdtem számolni, az a bajom, hogy a szárakra nem egész szám jön ki.
Mert, akkor a2 +b2 = c2 (négyzet lenne, csak nem felülre írtam)
Ha az alap 14 cm, a c oldal pedig 7 cm, akkor két oldalt alul 3,5 cm van.
Tehát: 3,5 a négyzeten + 8 a négyzeten = a szár a négyzetennel
így nekem 8,73 jön ki (kerekítve)
4/9 anonim válasza:
Területhez adott minden, ott csak behelyettesítesz a képletbe.
5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az jött ki. És ebből már megvan a kerület és a terület. De az alfa szöget hogy kell?
2012. febr. 19. 13:18
6/9 anonim válasza:
Azon még én is gondolkodom. Nem épp ma tanultam ezeket, de igyekszem rájönni. :D
7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni köszi.
2012. febr. 19. 14:46
8/9 anonim válasza:
66° és 67° közt van, ha jól számoltam (nem biztos). Mert 2 befogót osztunk egymással, az tangens. Szóval tangens alfa = 8/3,5 -> Tangesn alfa = 2,2857, ami a táblázatban a 66 67° közt van.
9/9 anonim válasza:
Örülök, hogy sikerült megcsinálni, én még nem jöttem rá. :D