Szóval a feladat így szól:

Két természetes szám összege 17 869. A nagyobbik szám 0-ra végződik. Ha ezt a nullát elhagyjuk, a kisebbik számot kapjuk. Melyik ez a két szám?

Köszönöm szépen előre is!:)


2011. szept. 8. 16:47
 1/7 A kérdező kommentje:
elírtam ‎17 864
2011. szept. 8. 16:48
 2/7 anonim ***** válasza:
16240+1624
2011. szept. 8. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Úgy számolod ki, hogy

abcd0 + abcd

mivel 4-es végű lesz, így d 4 (mert 0+4=4)

abc40 + abc4

utána 6-kell hogy kijöjjön, tehát 6-4=2

ab240 + ab24

utána 8 kell hogy kijöjjön, tehát 8-2=6

a6240 + a624

uátna 7 kell hogy kijöjjön tehát 7-6=1

16240 + 1624

megvan.

És csak ez az egy az eredémény

remélem világos voltam

2011. szept. 8. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Legközelebb azért gondolkodj egy kicsit, mielőtt ide írsz, hiszen, ha ezek a feladatok nem mennek, akkor később nagyon komoly gondjaid lesznek.


Ha nullára végződik a nagyobb, akkor tízszer annyi, mint a kisebb.

Tehát 11x=17864, ebből x=1624

2011. szept. 8. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

Honnan tudod, hogy hány éves??

2011. szept. 8. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy hány éves, de az írásából úgy gondolom, hogy nem ma kezdte az elsőt. Ez egy kifejezetten egyszerű feladat, mi lesz majd a bonyolultabbakkal, ha ezen sem töri a fejét?

Én megértem, hogy egyszerűbb ide írni, és várni a választ, mint megoldani a házit, de hosszútávon nem kifizetődő.

2011. szept. 9. 06:54
 7/7 A kérdező kommentje:
5.-es vagyok,és nem értettem ezt a feladatot.
2011. szept. 9. 15:59