Valaki elmagyarázná matematika?


1, Egy hivatalban felhalmozódtak az elintézetlen akták. Feldolgozásukkal megbíznak két ügyintézőt: az egyikük 8 nap alatt, a másikuk 12 nap alatt végezne a papírhalommal.Állításuk szerint együtt 5 napnál hamarabb végeznek. Igazuk van-e? Válaszát indokolja!


2;Hány joule energiát termel egy nap (24 óra) alatt egy 400 megawatt teljesítményű erőmű? 1 megawatt= 10 6odikon watt, 1 joule= 1 W*1s



légyszíves valaki segítsen !


2012. márc. 12. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1. nap 1/12+1/8

2. nap 2/12+2/8

.

.

.

5.nap 5/12+5/8= 30/72+45/72=75/72 >1 egész, tehát ja.

2012. márc. 12. 16:31
 2/2 anonim válasza:

1/12x+1/8x=1

8x+12x=96

20x=96

x=4,8

4,8<5 :)

2012. márc. 12. 18:53