Írja fel a (–2; 7) ponton átmenő n (5; 8) normálvektorú egyenes egyenletét!
Nem értek semmit :S
2011. nov. 26. 17:45
1/11 A kérdező kommentje:
egyrészt nem tudom mi az a normálvektor..
Azt hittem csak 8-7=1 , 5+2=7, majd y=(1/7)x+(51/7)
de kiderült ez nem is volt közel..
2011. nov. 26. 17:50
2/11 anonim válasza:
Huuh, így hirtelen én sem emlékszek. Függvénytáblába viszont van több képlet, amivel fel lehet írni az egyenletet.
3/11 A kérdező kommentje:
nincs függvény táblám.. külfödröl készülök az érettségire
2011. nov. 26. 17:55
5/11 A kérdező kommentje:
Már kerestem, és ha értettem akkor nem kérdnék itt embereket hogy magyarázák meg nekem
2011. nov. 26. 18:24
6/11 A kérdező kommentje:
Normálvektor keresésére, egycsomó 3D program jön fel, a wikipédián meg nem magyarázzák el, hogy mi..
2011. nov. 26. 18:50
7/11 anonim válasza:
Jelöljük a normálvektor koordinátáit n1-el és n2-vel
Az egyenes egy ismert pontjának koordinátái: x0, y0
A normálvektoros egyenlet képlete:
n1*x+n2*y=n1*x0+n2*y0
vagyis a konkrét feladatnál:
5x+8y=5*(-2)+8*7
5x+9y=46 (ez az egyenes egyenlete)
8/11 anonim válasza:
Az előző válaszból kihagytam:
Az egyenes normálvektora egy olyan vektor, ami merőleges az egyenesre.
(bármelyik merőleges vektor lehet normálvektor)
9/11 anonim válasza:
Az előző válaszoló az utolsó sorban 8y helyett véletlenül 9y -t írt!
Én részletesebben leírtam az elejét:
10/11 anonim válasza:
Most már a végét is hozzáírtam: