Valaki elmagyarázná hogy ezzel a kérdéssel mit értenek? (Vektor)


Írja fel a (–2; 7) ponton átmenő n (5; 8) normálvektorú egyenes egyenletét!


Nem értek semmit :S


2011. nov. 26. 17:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

egyrészt nem tudom mi az a normálvektor..

Azt hittem csak 8-7=1 , 5+2=7, majd y=(1/7)x+(51/7)

de kiderült ez nem is volt közel..

2011. nov. 26. 17:50
 2/11 anonim ***** válasza:
Huuh, így hirtelen én sem emlékszek. Függvénytáblába viszont van több képlet, amivel fel lehet írni az egyenletet.
2011. nov. 26. 17:52
 3/11 A kérdező kommentje:
nincs függvény táblám.. külfödröl készülök az érettségire
2011. nov. 26. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Keress rá googleban.
2011. nov. 26. 18:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Már kerestem, és ha értettem akkor nem kérdnék itt embereket hogy magyarázák meg nekem
2011. nov. 26. 18:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Normálvektor keresésére, egycsomó 3D program jön fel, a wikipédián meg nem magyarázzák el, hogy mi..
2011. nov. 26. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Jelöljük a normálvektor koordinátáit n1-el és n2-vel

Az egyenes egy ismert pontjának koordinátái: x0, y0

A normálvektoros egyenlet képlete:

n1*x+n2*y=n1*x0+n2*y0

vagyis a konkrét feladatnál:

5x+8y=5*(-2)+8*7


5x+9y=46 (ez az egyenes egyenlete)

2011. nov. 26. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszból kihagytam:

Az egyenes normálvektora egy olyan vektor, ami merőleges az egyenesre.

(bármelyik merőleges vektor lehet normálvektor)

2011. nov. 26. 18:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló az utolsó sorban 8y helyett véletlenül 9y -t írt!

Én részletesebben leírtam az elejét:

[link]

2011. nov. 26. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Most már a végét is hozzáírtam:

[link]

2011. nov. 26. 19:19
1 2