Matek, valaki elmagyarázná, hogy ezt hogy kell megoldani?


26 fős osztály-dolgozat írás

Mindenki ír!

20 tanuló: közepesnél nem jobb

14: közepesnél nem gyengébb

közepesnél jobb átlag: 4,33

közepesnél rosszabb átlag: 1,83

mennyi az osztályátlag?


2011. okt. 23. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

20 tanuló: 1, 2, vagy 3-as

14 tanuló: 3, 4, vagy 5-ös

20 + 14 = 34

34 - 26 = 8

Tehát 8 hármas van.

14 - 8 = 6

6 darab 4-es és 5-ös van.

Ebből úgy jöhet ki a 4,33-as átlag,

ha 4, 4, 4, 4, 5, 5


Szerintem innen már menni fog. :)

2011. okt. 23. 15:15
 2/5 A kérdező kommentje:
Addig értem,hogy 8 hármas van, de azt,hogy számoltad ki,hogy négy négyes?:D
2011. okt. 23. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy 4,33 az átlat.

Ha 4, 4, 4, 5, 5, 5 lenne, az 4,5. Tehát több a négyes...

Jó, persze lehet egyenlettel is.

A másikat mondjuk jobb is úgy, mint találgatással:

20 - 8 = 12 egyes és kettes van.


Legyen x egyesek száma, y a ketteseké.

x + y = 12

y = 12 - x


(x * 1 + y * 2) / 12 = 1,83

x + 2y = 1,83 * 12

x + 2 * (12 - x) = 21,96

x + 24 - 2x = 21,96

-x + 24 = 21,96

24 = 21,96 + x

2,04 = x


Tehát 2 egyes van (azért lett 2,04, mert az 1,83 is kerekítve van.)

Szóval ha 2 egyes van, akkor 10 kettes.

(1+1+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2)/12 = 1.83333333

2011. okt. 23. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:

ha nem, akkor mivel nyolc hármas van, ezért 12 egyes vagy kettes, amiből az 1.83 átlag úgy jöhet ki, hogy 12*1.83~22 az összege a 12 jegynek. ebből ha mind egyes lenne, marad még tíz, tehát tíz kettes, két egyes. ell: 20+2=22

22:12=1.833333

100

40

2011. okt. 23. 15:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. okt. 23. 16:04