Elmagyarázná nekem valaki ezt a matek feladatot?


A gimnazista Zsuzsi egy internetes közösségi oldal tagja. Az itt nyilvántartott ismerőseinek

75%-a egykori vagy jelenlegi iskolatársa, akiknek felével egy időben járt általános iskolába,

60%-ával pedig gimnáziumba. 72 olyan ismerőse van, akivel egy időben járt általános

iskolába, de középiskolába már nem.

Az alábbi kérdésekre adott válaszaidat indokold!


a)-e) Összesen hány ismerőse van Zsuzsinak az internetes oldalon


2011. jan. 23. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

ó, ez nem felvételi feladat???? mert nekünk órán adták (Hát igen, engem, akit a Fazekasos pontszámítás szerint 100%, hogy felvesznek, már papírt is küldtek róla... és nem kell)


tehát:


x: összes ismerős

0,75x: egykori és jelenlegi iskolatárs

0,6x: jelenlegi iskolatárs (alias gimibe együtt járnak)


tehát 0,75x-0,6x=0,15x az, akik már nem járnak vele egy iskolába és az 72 embert jelent


0,15x=72

x=72/0,15=480


480 ismerőse van Zsuzsinak


ellenőrzés, hogy nincs-e benne csapda (mert lehet hogy kijön, de nem biztos hogy egész számú gyerek lesz)

0,75x=360 ez egész, eddig jó

0,6x=288 ez is egész, ez is jó

360-288=72 ez stimmel


tehát így jó!


ha most szombaton írsz tehetséggondozót, akkor hajrá! én is 8. vagyok, de mint már említettem, engem már felvettek...

2011. jan. 23. 19:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ez egy felvételi feladat.És most írom szombaton a tehetséggondozót. Köszi!:)
2011. jan. 24. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
melyik iskolába????? mert ha a Fazekasba, akkor ebben az évben sokkal nehezebb bejutni, mert már eleve felvettek 28 ember (tudod, ez a pontszámítós dolog) XD De szerintem nyugodtan megpróbálhatod a Fazekasba is...
2011. jan. 24. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
embert
2011. jan. 24. 19:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a Fazekasba akarok menni :D Balatonalmádi Kéttannyelvű gimibe szeretnék menni:)
2011. jan. 24. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
értem....
2011. jan. 25. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:

ááááááá most jövök rá, hogy elrontottam, amikor leírtam neked, mert nem olvastam végig :D bocsi! leírjam a jót vagy most már mindegy? inkább leírom, jó?

Összesen x ismerőse van. 0,75x ismerőse van az iskolákból.

0,375x ismerőse van az általános iskolából;

0,6⋅0,75x = 0,45x pedig a gimnáziumból.

72 = 0,75x − 0,45x

x = 240

Tehát összesen 240 ismerőse van, 180 az iskolákból, 90 az általános iskolából, 108 a

gimnáziumból.


90 +108 =198 , ez 18-cal több, mint 180, ez éppen a közös iskolai ismerősök száma.



hehehe... bocs, hogy elrontottam, csak nem figyeltem........

2011. jan. 27. 19:04