Melyik az a szám, amelyhez hozzáadva a kétharmad részét és még 5-öt, a szám kétszeresét kapjuk?2010. febr. 15. 18:49
1/4 anonim válasza:
x + 2/3x + 5 = 2x
innentől már te is meg tudod csinálni.
2/4 anonim válasza:
x+ 2/3x+5 = 2x
x+5= 4/3x
5= 1/3x
x = 15
3/4 anonim válasza:
A szám=x, ennek 2/3 része=2/3x.Ebből az egyenlet:
x+2/3x+5=2x
Na innen már megy egyedül. annyit még, hogy az eredmény:15
4/4 anonim válasza:
szlovákiai vagyok, nem tudom, hogyan tanuljátok, de :
eloszor meg kell határoznod az egyenlet jobb és bal oldalát
rá kell jonnod, hogy mégis hogyan vannak az oldalak
az ismeretlen számot én mindig x-szel jelolom
az egyenleted így nézne ki:
x+2/3x+5 = 2x 2/3 - kétharmad