Melyik az a szám, amelyhez hozzáadva a kétharmad részét és még 5-öt, a szám kétszeresét kapjuk?
2010. febr. 15. 18:49
 1/4 anonim válasza:

x + 2/3x + 5 = 2x


innentől már te is meg tudod csinálni.

2010. febr. 15. 18:57
 2/4 anonim ***** válasza:

x+ 2/3x+5 = 2x

x+5= 4/3x

5= 1/3x

x = 15

2010. febr. 15. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A szám=x, ennek 2/3 része=2/3x.Ebből az egyenlet:

x+2/3x+5=2x

Na innen már megy egyedül. annyit még, hogy az eredmény:15

2010. febr. 15. 18:57
 4/4 anonim válasza:

szlovákiai vagyok, nem tudom, hogyan tanuljátok, de :

eloszor meg kell határoznod az egyenlet jobb és bal oldalát

rá kell jonnod, hogy mégis hogyan vannak az oldalak

az ismeretlen számot én mindig x-szel jelolom

az egyenleted így nézne ki:

x+2/3x+5 = 2x 2/3 - kétharmad

2010. febr. 15. 19:04