a) 2szer(2-3x)+5=x-5

b) 1-5(x-1)=2szer(2x-1)-x

c) 3szor(2x-3)-4(x-2)=x+19

d) 9szer(1-x)=2szer(x-4)

Nagyon fontos,köszi :)


2012. márc. 11. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindig úgy kezded az egyenlet megoldását, hogy felbontod a zárójeleket, majd ezt követően rendezed az egyenletet.


a)

2(2-3x)+5=x-5

4-6x+5=x-5

14=7x

x=2


b)

1-5(x-1)=2(2x-1)-x

1-5x+5=4x-2-x

-5x+6=3x-2

8=8x

x=1


c)

3(2x-3)-4(x-2)=x+19

6x-9-4x+8=x+19

2x-1=x+19

x=20


d)

9(1-x)=2(x-4)

9-9x=2x-8

17=11x

x= 17/11

2012. márc. 11. 13:29
 2/2 anonim válasza:
ezt a megoldást honnan tudod?? én nem értem ezt az egyenletet eltudnád nekem rendesen magyarázni???
2012. nov. 28. 20:10