a) 2szer(2-3x)+5=x-5
b) 1-5(x-1)=2szer(2x-1)-x
c) 3szor(2x-3)-4(x-2)=x+19
d) 9szer(1-x)=2szer(x-4)
Nagyon fontos,köszi :)
2012. márc. 11. 13:14
1/2 anonim válasza:
Mindig úgy kezded az egyenlet megoldását, hogy felbontod a zárójeleket, majd ezt követően rendezed az egyenletet.
a)
2(2-3x)+5=x-5
4-6x+5=x-5
14=7x
x=2
b)
1-5(x-1)=2(2x-1)-x
1-5x+5=4x-2-x
-5x+6=3x-2
8=8x
x=1
c)
3(2x-3)-4(x-2)=x+19
6x-9-4x+8=x+19
2x-1=x+19
x=20
d)
9(1-x)=2(x-4)
9-9x=2x-8
17=11x
x= 17/11
2/2 anonim válasza:
ezt a megoldást honnan tudod?? én nem értem ezt az egyenletet eltudnád nekem rendesen magyarázni???