Mi ennek a megoldasa? (fizika)


[link]


A jegyem mulik rajta,ha jo lesz kapok egy 5ost es az sokat segitene :).Elore is nagyon koszonom.


2012. márc. 10. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
kis csalóóó!
2012. márc. 10. 14:34
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,miert?Suros lenne es itt senki nem ir,de ha ir akkor csak ... :\
2012. márc. 10. 14:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudnal esetleg segiteni?
2012. márc. 10. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:

F = m*a = (m₁ + m₂)*a = (10 + 5)*a = 120 N


a = 120/15 = 8 m/s² = 8 ms⁻²


Az első testre ható erők:

F₁ = (m₁ + m₂)*a = 15*8 = 120 N, F₃ = –F₂ = –40 N


A második testre ható erő:

F₂ = m₂*a = 5*8 = 40 N


Ha esetleg nem érthető, szólj.

2012. márc. 10. 22:45
 5/7 A kérdező kommentje:

8 ms⁻²

itt 8 meter szorozva szekundum a - 2-n ?

2012. márc. 11. 13:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy tenyleg nagyon koszonom :)
2012. márc. 11. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:

1/s² = s⁻²


1/5² = 5⁻²


1/5² = 1/25 = 0,04


5⁻² = 5⁻¹*5⁻¹ = 1/5*1/5 = 0/25 = 0,04


1 = 5⁰ = 5¹/5¹ = 5¹*5⁻¹ = 5¹⁻¹ = 5⁰ = 5

_____________


A képen három erő látható:


Jobb irányba hat a 120 N-os erő (F₁), szintén jobb irányba hat az F₂ (az 5 kg-os dobozon alul), balra hat az F₃, ami ugyanakkora mint az F₂, csak ellenkező irányú (a 10 kg-os dobozon alul).

2012. márc. 11. 18:48