Feladat 2. (befőttesüveges):
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
p1/T1=p2/T2
101kPa/353K = P2/293K
P2=83,83kPa
F=p*A
F=83830Pa*0,00502m^2
F=421,37N
Azért kérdezem, mert a könyv valami 86,2N-t ír, de az nekem se jön ki sehogy.
Köszönöm a választ előre is!
2011. szept. 17. 11:03
1/3 anonim válasza:
p₁ = 101 kPa
T₁ = 80 °C = 273,15 + 80 = 353,15 °K
T₂ = 20 °C = 273,15 + 20 = 293,15 °K
p₂ = ?
p₂ = p₁*T₂/T₁ = 101*293,15/353,15 = 83,84 kPa
Δp = p₁ – p₂ = 101 – 83,84 = 17,16 kPa = 17160 Pa
r = 8 cm = 0,08 m
F = p*S
S = π*r² = 3,14*0,08² = 3,14*0,0064 = 0,0201 m²
F = 17160*0,0201 = 344,9 N
Nekem se jött ki. Neked mi jött ki?
2/3 A kérdező kommentje:
A tiéd az jó, és úgy kell csinálni, csak Te ott elfelejtetted az átmérőt sugárra váltani, vagy éppenséggel 4-gyel a felszínt osztani. Úgy már kijön. Köszönöm még egyszer! :):)
2011. szept. 17. 19:14
3/3 A kérdező kommentje:
A delta részt nem tudtam, hogy alkalmazni kell. Köszi még egyszer! :)
2011. szept. 17. 19:26