10-es fizika. Kicsit elakadtam. Tudnátok segíteni?


Van 2 pontszerű töltés

Q1= 2*10^-7

Q2=5*10^-6

a köztük lévő távolság

r=12cm

Hol lesz a töltésekből származó erők eredője 0?

Na itt nem tudom mit csináljak.mi a képlet?Csak ennyit segítsetek


2012. márc. 6. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egyszer egy állandó: k=9*10^9


F= k * Q1*Q2/r^2


Így megvan?

2012. márc. 6. 18:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor így megvan az F, E=F/Q-val meg van az E, és innen hogyan tovább?Hogyan számoljak zérus erőt?
2012. márc. 6. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó megfogtál, nekem sem megy. :D Am én is 10.-es vok :D
2012. márc. 6. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha készítesz egy egyszerű ábrát. Vegyél fel egy r hosszúságú szakaszt, amelynek két végpontja Q1 illetve Q2 töltések. Jelölj ki a szakaszon belül egy olyan P pontot, amely valamivel közelebb van a kisebb töltéshez. Ez a P pont két szakaszra pontja az r hosszúságú távolságot, egy x, illetve egy r-x szakaszra. Felírod a P és Q1, valamint a P és Q2 között ható erőket, majd ezeket egyenlővé teszed egymással (hiszen az eredő erő nagysága nulla.) A képlet tehát így néz ki:


k * Q1 /x^2 = k * Q2 / (r-x)^2 / : k

Q1 / x^2 = Q2 / (r-x)^2

(...)


Innentől pedig egy egyszerű elsőfokú egyenlet.

2012. márc. 6. 19:58