A mqogró 10 méter magasból ugrik a vízbe.Mekkora mozgási energiát kell a víznek átadni, ha az ugró tömege 70kg?2011. febr. 6. 18:13
1/3 DudoloPocok válasza:
E(m)=m*vˇ2/2 Viszont s=v^2/(2g) szabadon eső test
( s=gtˇ2/2 és v=g*t -ből)
a 2. egyenletből vˇ2=2s*g
E(m)=m*s*g azaz a helyzeti energia = 70*10*9,81 Nm=6867 J
2/3 A kérdező kommentje:
köszi most megnyugtattál mert nekem is ennyi jött ki....
2011. febr. 6. 18:37
3/3 anonim válasza:
Meglehetősen fura kérdés. "Mekkora mozgási energiát kell a víznek átadni,...". Ha egyszer leugrott, akár akarja, akár nem, lesz mozgási energiája, és azt át fogja adni a víznek (ha van a medencében). :-)
A nagyságát tekintve meg - ideális esetben - egy fikarcnyival sem lesz több mozgási energiája, mint amennyi a helyzeti volt.