Elakadtam segítenél? Fizika

A mqogró 10 méter magasból ugrik a vízbe.Mekkora mozgási energiát kell a víznek átadni, ha az ugró tömege 70kg?
2011. febr. 6. 18:13
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

E(m)=m*vˇ2/2 Viszont s=v^2/(2g) szabadon eső test

( s=gtˇ2/2 és v=g*t -ből)


a 2. egyenletből vˇ2=2s*g


E(m)=m*s*g azaz a helyzeti energia = 70*10*9,81 Nm=6867 J

2011. febr. 6. 18:33
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi most megnyugtattál mert nekem is ennyi jött ki....
2011. febr. 6. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Meglehetősen fura kérdés. "Mekkora mozgási energiát kell a víznek átadni,...". Ha egyszer leugrott, akár akarja, akár nem, lesz mozgási energiája, és azt át fogja adni a víznek (ha van a medencében). :-)

A nagyságát tekintve meg - ideális esetben - egy fikarcnyival sem lesz több mozgási energiája, mint amennyi a helyzeti volt.

2011. febr. 6. 21:41