Ezekből az elsőfokú egyenletes feladatokból hogy lesz egyenlet?


nem a megoldást kérdezem hanem az egyenlet első! sorát! _

nem kell megoldani!


1.Két munkacsapat együtt dolgozva 30 nap alatt végezne el egy munkát. 6 napi közös munka után az egyik csapatot áthelyezik, és így a másik a munkát 40 nap alatt fejezi be. Hány nap alatt végezné el a munkát egy-egy csapat egyedül?


2.Hat munkás hét nap alatt végez el egy munkát. Három nap után a munka egy napi szünetel. Még hány munkást kell alkalmazni, hogy a munka időben elkészüljön? Ha az egész munka 5040 Ft-ba kerül, mennyit kap egy-egy munkás?


2012. márc. 5. 15:52
 1/3 A kérdező kommentje:

valaki segítsen!!! holnapra kell

és mi az x?

2012. márc. 5. 19:09
 2/3 bensdorp ***** válasza:

Az első feladat többféleképp értelmezhető:

30x+30y=6x+6y+34y (ha összesen 40 nap a munkaidő, és eltérő hatásfokkal dolgozik a két csoport)

30x+30y=6x+6y+40y (ha további 40 nap a munkaidő,és eltérő hatásfokkal dolgozik a két csoport)

2*30x=2*6x+34x (ha összesen 40 nap a munkaidő, és azonos hatásfokkal dolgozik a két csoport)

2*30x=2*6x+40x (ha további 40 nap a munkaidő,és azonos hatásfokkal dolgozik a két csoport)


A második csak úgy oldható meg, ha éppen azonos munkaerőt jelent minden munkás.

6*7=6*3+x*3


A pénzes kérdés sem egyértelmű:

5040/(6+x) (ennyit kap mindenki, ha az utolsó 3 nap nem ugyanazok dolgoztak, mint az első 3 napon)


5040/(6+x) (ennyit kapnak a csak utolsó három nap dolgozók, ha az első napokban dolgozók újra dolgoztak)

5040/(6+x) *2 (ennyit pedig a duplán dolgozók)

2012. márc. 5. 20:08
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm! már csak rá kell jönnöm melyik az amelyik nekem kell

de még egyszer köszönöm!!

2012. márc. 5. 20:31