2012. márc. 4. 15:35
1/2 anonim válasza:
Szia! Ahogy értelmeztem a kérdésed, itt csupán összevonásról van szó.
x(2)-8x+15-2x(2)-7x-3=
Ha van egy +x(2)-2x(2) = -x(2)
-8x-7x=-15x
+15-3=+12
Magyarán: -x(2)-15x+12
2/2 anonim válasza:
Szia,
hát, így ahogy írtad, nem igazán jön ki "szép" eredmény, de nekem gyanús, hogy ez két feladat, csak egybecsúszott, nem?
Másodfokú megoldóképlet kiadja a gyököket.
A szorzattá alakításnál a két gyököt "levonjuk x-ből" és a két kifejezést összeszorozzuk.
első: x^2-8x+15 esetén x1=3 és x2=5 Szorzattá alakítva: (x-3)(x-5) ha elvégzed a szorzást, ki kell jöjjön az eredeti kifejezés.
A másik hasonló.