Hogyan kell ezeket szorzattá alakítani? Lécci magyarázzátok el az egésznek a lényegét. xnégyzet-8x+15 -2xnégyzet-7x-3


2012. márc. 4. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ahogy értelmeztem a kérdésed, itt csupán összevonásról van szó.

x(2)-8x+15-2x(2)-7x-3=


Ha van egy +x(2)-2x(2) = -x(2)

-8x-7x=-15x

+15-3=+12

Magyarán: -x(2)-15x+12

2012. márc. 4. 16:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

hát, így ahogy írtad, nem igazán jön ki "szép" eredmény, de nekem gyanús, hogy ez két feladat, csak egybecsúszott, nem?

Másodfokú megoldóképlet kiadja a gyököket.

A szorzattá alakításnál a két gyököt "levonjuk x-ből" és a két kifejezést összeszorozzuk.

első: x^2-8x+15 esetén x1=3 és x2=5 Szorzattá alakítva: (x-3)(x-5) ha elvégzed a szorzást, ki kell jöjjön az eredeti kifejezés.

A másik hasonló.

2012. márc. 4. 17:39