Hatványozás... :S
5 a másodikon : 5 a harmadikon × 5 a negyediken = 5 a mínusz ötödiken
(-2) a harmadikon × (-2) a mínusz másodikon = (-2) a mínusz hatodikon
(5 a másodikon) és még a mínusz harmadikon : 5 az ötödiken = 5 a mínusz tizenegyediken
2 a harmadikon × (-1) a harmadikon = (-2) a harmadikon
9 a másodikon : 3 a másodikon = 3 a másodikon
És ha már ítt tartunk, akkor hogy kell ezeket begépelni? Bocsi hogy ilyen hüylén oldottam meg, de nem tudtam hogyan kell beütni...
2010. szept. 27. 16:45
1/2 anonim válasza:
Beírás: alap^kitevő
5^2 / 5^3 * 5^4 = 5^3
viszont
5^2 / (5^3 * 5^4) = 5^-5
A többi helyes.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2010. szept. 27. 17:39