Jó matekosok! Jók az eredményeim a számításoknál? Ha nem légyszi magyarázzátok meg, hogy miért! __


Hatványozás... :S


5 a másodikon : 5 a harmadikon × 5 a negyediken = 5 a mínusz ötödiken

(-2) a harmadikon × (-2) a mínusz másodikon = (-2) a mínusz hatodikon

(5 a másodikon) és még a mínusz harmadikon : 5 az ötödiken = 5 a mínusz tizenegyediken

2 a harmadikon × (-1) a harmadikon = (-2) a harmadikon

9 a másodikon : 3 a másodikon = 3 a másodikon


És ha már ítt tartunk, akkor hogy kell ezeket begépelni? Bocsi hogy ilyen hüylén oldottam meg, de nem tudtam hogyan kell beütni...


2010. szept. 27. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Beírás: alap^kitevő


5^2 / 5^3 * 5^4 = 5^3

viszont

5^2 / (5^3 * 5^4) = 5^-5


A többi helyes.

2010. szept. 27. 17:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2010. szept. 27. 17:39