Egy 0,5 m3 térfogatú és 13 500 N aluminiumtömböt a víz alatt tartunk (1m3 víz súlya 10 000N)?


Mekkora az aluminiumtömb által kiszorított víz térfogata?

Mekkora a kiszorított víz súlya?

Mekkor felhajtóerő hat az aluminiumdarabra?

Mekkora erővel kell ezt az aluminiumdarabot a víz alatt tartani?


2012. febr. 27. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

§,5m3

500kg

500kg

Semekkorával hisz elsüllyed!

2012. febr. 27. 19:06
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mekkora a kiszorított víz súlya?"


G = m*g = 500*10 = 5000 N (a tömege 500 kg, a súlya 5000 N)


[link]


"Mekkora felhajtóerő hat az alumíniumdarabra?"


F = G = m*g = 500*10 = 5000 N


[link]

2012. febr. 27. 21:12