2011. dec. 26. 22:09
1/2 anonim válasza:
Relatív térfogat csökkenés (Nyugvó folyadék anyagegyenlete):
delta V/V = -(1 / K) * delta p
V=1 m3
K=2*10^9 N/m2
p=1,13*10^8 N/m2
p0=10^5 N/m2 (nyomás a felszínen)
delta p=p-p0=1,13*10^8 N/m2
delta V/V=-(1/2*10^9)*1,13*10^8=-5,65*10^16
delta V=delta V/V * V=-5,65*10^16 * 1=
=-5,65*10^16 m3
2/2 anonim válasza:
Bekavarodtak a zárójelek :-))))
Szóval javítanám is egyből:
delta V/V=-(1/(2*10^9))*(1,13*10^8)= -0,0565
delta V=delta V/V * V=-0,0565 * 1=
= -0,0565 m3