A világ legmélyebb óceáni helye Mariana-árok, mely 11 km mély. Mennyi a térfogati zsugorodása egy, a felszínen 1 m3 térfogatú testnek, ha kompresszió modulusa 2·10^9 N/m2, a nyomás a mélyben pedig 1,13·10^8 N/m2?

2011. dec. 26. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Relatív térfogat csökkenés (Nyugvó folyadék anyagegyenlete):

delta V/V = -(1 / K) * delta p


V=1 m3

K=2*10^9 N/m2

p=1,13*10^8 N/m2

p0=10^5 N/m2 (nyomás a felszínen)

delta p=p-p0=1,13*10^8 N/m2


delta V/V=-(1/2*10^9)*1,13*10^8=-5,65*10^16

delta V=delta V/V * V=-5,65*10^16 * 1=

=-5,65*10^16 m3

2011. dec. 31. 00:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Bekavarodtak a zárójelek :-))))


Szóval javítanám is egyből:

delta V/V=-(1/(2*10^9))*(1,13*10^8)= -0,0565

delta V=delta V/V * V=-0,0565 * 1=

= -0,0565 m3

2011. dec. 31. 00:30