Fizika segitség. Ahoz hogy a rajszeg behatoljon a falba 50N erővel kell nyomni. Mekkora nyomás nehezül a rajzszeg fejére, ha annak területe 0,5cm2. Hát a falra ha a rajzszeg hegyének felülete 0,1mm2?

2011. nov. 23. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

1. a rajzszeg feje

p=F/A

F=50 N

A=0,5cm2=0,00005m2

p=50N/0,00005m2=1000000Pa


2. A rajzszög feje

F=50N

A=0,1mm2=0,1*10^-6m2=10^-7m2 (10 a -7.-en)

p=50N/10^-7m2=5*10^8 Pa=500 000 000Pa

2011. nov. 23. 20:41