2011. nov. 23. 20:23
1/1 anonim válasza:
1. a rajzszeg feje
p=F/A
F=50 N
A=0,5cm2=0,00005m2
p=50N/0,00005m2=1000000Pa
2. A rajzszög feje
F=50N
A=0,1mm2=0,1*10^-6m2=10^-7m2 (10 a -7.-en)
p=50N/10^-7m2=5*10^8 Pa=500 000 000Pa