O fokon légköri nyomású gázt állandó térfogaton 100 fokra melegítünk. Mekkora lesz a nyomás?2011. máj. 17. 15:55
1/1 anonim válasza:
p*V/t = konstans
ha konstans a V, akkor: p/t = konstans, vagyis:
p1/T1 = p2/T2, ebből:
p2 = p1*T2/T1
p1 = 1 légkör
T1 = 0 °C = 273 °K
T2 = 100 °C = 273 + 100 = 373 °K
p2 = 1*373/273 = 1,366 légkör