Fizika! Egy kalapács vasból készült feje 20 dkg,50 köb cm térfogatú fanyél tömege 30 dkg Mennyi a kalapács átlagsűrűsége?

2012. jan. 11. 18:19
1 2
 1/11 Silber ***** válasza:

Ró(Fe)=7,86 g/cm^3

m(Fe)=20 dkg=200 g

V(Fa)=50 cm^3

m(Fa)=30 dkg=300 g


V(Fe)=7,86*200=1572 cm^3

V(össz)=V(Fe)+V(Fa)=1622 cm^3

m(össz)=500 g


Ró(átl.)=500/1622 g/cm^3

2012. jan. 11. 19:07
 2/11 Silber ***** válasza:

Apropó...

V(Fe)=200/7,86 cm^3

V(össz)=200/7,86+50 cm^3

Ró(átl.)=500/(200/7,86+50) g/cm^3

2012. jan. 11. 19:10
 3/11 anonim válasza:

Az előbbi próbálkozás "falsh"!

A vas sűrűsége: 7,86 >táblázatból

A fa sűrűsége képlet:ró= m/V> tömeg:térfogat

Behelyettesítve: 300g/500kbcm= 0,6g/kbcm

A kalapács átlagsűrűsége:(7,86+0,6)/2=4,23g/kbcm

Ezért merül el a vízben mindaddig, míg az átlagsűrűség nem éri el a: 1g/kbcm

2012. jan. 13. 13:27
 4/11 Silber ***** válasza:

Már megbocsáss, de a te számolásod akkor lenne helyénvaló, ha a két fázis tömege megegyezne, ekkor csak a sűrűségek átlagolásával meg lehetne kapni az eredményt. De azok eltérnek.

Idézet: "Egy test átlagos sűrűsége egyenlő a teljes tömeg és a teljes térfogat hányadosával."

[link]

Tehát ki kell számolni a teljes tömeget, és a teljes térfogatot.

Teljes tömeg: m=m(Fe)+m(Fa)=m(Fe)+m(Fa)

Teljes térfogat: V=V(Fe)+V(Fa)=m(Fe)/Ró(Fe)+V(Fa)

Mivel a fázisok szilárdak, így a térfogatkontrakció nem játszik szerepet, tehát azok additívak.

Ró(átl.)=Teljes tömeg/Teljes térfogat

Ró(átl.)=m/V=[m(Fe)+m(Fa)]/[m(Fe)/Ró(Fe)+V(Fa)]=(200g+300g]/(200g/7,86g/cm^3+50 cm^3)=6,63 g/cm^3

2012. jan. 13. 15:13
 5/11 KovA1963 válasza:

Silber válasza helyes - össztömeg/össztérfogat.


@Silber: az átlagolás nem egyenlő térfogat esetén helyes ?

(Egyenlő tömeget írtál).

2012. jan. 13. 16:46
 6/11 Silber ***** válasza:
Helyes a bőgés, egyenlő térfogatok esetén.
2012. jan. 13. 17:02
 7/11 anonim válasza:

Silber!

Belátom, igazad van, felületes voltam, nem gondoltam át az egészet.

Átgondolva és utánaszámolva a Te válaszod a helyes!

2012. jan. 15. 11:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyom köszönöm mindenknek. Ezen a feladaton múlt a félévi ötösöm! De nem értettem. Mégegyszer köszi.
2012. jan. 15. 11:54
 9/11 anonim válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mire csapsz rá. Egy kétszázas szegnek elég "híg"! De ha az ujjadra csapsz, akkor elég sűrű! :)
2012. jan. 16. 08:16
 10/11 Silber ***** válasza:
A sűrűséget ne keverjük az erőkkel.
2012. jan. 16. 13:01
1 2